سلام

راستشو بخواین این مدت که ننوشتم برای این نبود که وقت نداشتم یا مطالبم آماده نبود اما چون تابستون خسته کننده ای رو پشت سر گذاشته بودم احساس می کردم هرچی که می نویسم انرژی مثبتی همراهش نیست.مهم نوشتن این مطالب و خوندن اون نیست مهم اون انرژی مثبتیه که نویسنده به هنگام نوشتن در کلمات میذاره و خواننده هم وقتی می خونه اون رو جذب می کنه،اینه که احساس می کنیم کلماتی جادویی رو خوندیم با تاثیراتی شگرف!

خب حالا بعد از یه استراحت کوتاه پر از انرژی بازم براتون می نویسم از عشق و با عشق.

قبل از هر چیز می خوام از ماه مهر بگم.از اول مهر که گذشت.اول مهر برای همه پر از خاطره است اما برای من همیشه با انتظاری شیرین همراه بوده.

انتظار دیدار.دو سال دیگه به تاریخ قرار من و دوستانم که سال75 گذاشتیم مونده.چقدر شیرین و لذت بخشه دیدن دوستان 10 سال پیش.گرچه الان کمابیش از هم خبر داریم اما همه بی صبرانه منتظر رسیدن اول مهر سال 85 و ساعت 10 صبحیم.

و امسال مهر ماه شاید اخرین ماه مهر دوران تحصیل من باشه.نیمکت مدرسه یا صندلی های چوبی دانشگاه خیلی فرق نمی کنه هر دو مقدس و عزیزند و پر از خاطرات زندگی! سه ساله که مهر ماه برای من همراه با شوق و نوعی ترس شیرینه و انتظاری شیرین تر.امسال با همه اون سه سال گذشته فرق می کنه.مهر امسال من هنوز سرشار از انتظاره و شوق اما زیباتر از گذشته و با نگاهی پرامید.شاید اولین مهر ماه من باشه.من تازه،من نو، من شکفته از عشق، من آگاه.امسال برای من نو ترین سال نوی عمرم رقم خورد در بهار من تازه شدم شکفتم و این منی شدم که نوشته هامو می خونید. سرشار از امید اعتماد به نفس و ایمان و عشق.خدا رو شکر می کنم بخاطر همه روزهای خوب و پرباری که در این سال داشتم.خدا رو شکر می کنم که امروز در آخرین ماه مهر دوران تحصیلم حسرت هیچکدوم از مهر های گذشته رو نمی خورم.خدا رو شکر می کنم بخاطر همه آنچه به من داد و همه آنچه صلاحم نبود و نداد و

خدا رو شکر کنید.

حالا وقتشه که به قولم عمل کنم.

 

فصل دوم کتاب آخرین راز شاد زیستن:پیرو قلب خود باشید.-اندرو متیوس-

 

* در جهان هستی تبعیض وجود ندارد.

*موفقیت و سعادت شما به مجموعه ای از اصول و قوانین طبیعی و چگونگی بهره گیری از آنها بستگی دارد.

*قانون کاشت و برداشت:"برای آنکه محصولی برداریم باید اول دانه ای کاشته باشیم"

ثمر = شکیبایی + تلاش

اما در زندگی ما آدمها این اصل غالبا گم می شود.ما می گوییم اگر امروز لوبیا بکارم فردا چه چیزی بدست می آورم؟ و پاسخ این است:"دانه خیس لوبیا" قانون کاشت و برداشت می گوید:"امروز بکار،مدتی تامل کن،آنگاه بردار"

درس دیگری که از یک باغچه می گیریم این است:"وقتی یک دو جین دانه لوبیا می کاریم ،یک دو جین درخت لوبیا بدست نمی آوریم."بعضی را باد میبرد بعضی دیگر را پرندگان می خورند برخی می سوزند و سرانجام ممکن است تنها دو درخت لوبیا بدست آوریم.شاید بگویید :"این عادلانه نیست!"اما زندگی همین است.این چیزی نیست که بتوان با آن جنگید،بهتر است این واقعیت را بپذیرید.

 

*علت و معلول:

اگر زندگی شما راکد و بی روح است باید ببیند که با آن چه کرده اید؟زندگی شما یک سیستم انرژی است.اگر هیچ اتفاق خوبی در زندگی تان روی نمی دهد،مقصر شما هستید.قانون علت و معلول برای همه بطور یکسان عمل می کند.

ما در زندگی آن چیزی را بدست می آوریم که طلب کرده ایم.

*هرچه شما بهتر می شوید بازی هم بزرگتر می شود.

زندگی یک پیشرفت تدریجی است.سوالی که همیشه مطرح است این است:"با آن چیزی که در اختیار داری چه می کنی؟"و تا وقتی جواب این باشد که کار زیادی نمی کنم،امیدی به بهبودی نمی رود.

خلاصه کلام:"جهان به تلاش پاداش می دهد نه به بهانه."

*از هر جا که می توانید آغاز کنید.برای هر کاری که در پیش روی شما قرار می گیرد حداکثر توان خود را بکار بگیرید و مطمئن باشید فرصتها و موقعیت ها،شما را پیدا خواهند کرد.هر پله آغازی است برای رسیدن به پله دیگر.

ادامه دارد...