خدا قوت...

سلام دوستای خوبم مدتی بود به اين فکر بودم که چرا عادت کرديم از جمله خسته نباشيد !! استفاده کنيم که کلاْ جمله منفييه ؟!! خسته که ذهن آدم رو به سمت خستگی و کسالت می کشونه و نباشيد هم فعل منفييه . اما همه ما عادت داريم بارها در طول روز اين جمله رو به اطرافيانمون بگيم و بار منفی اين جمله رو به ديگران منتقل کنيم. حتی بعضی از ما اول صبح هم که همه شادند وسرحال از اين جمله استفاده می کنيم و همون اول صبحی ديگران رو به ياد خستگی می اندازيم و حتی ممکنه اين ذهنيت بوجود بياد که فرد مفابل بايد خسته باشه حتی اگر که واقعا هم خسته نباشه اين جمله تاثير منفی روی عملکردش می ذاره...

بايد چه کرد؟؟

دنبال يه جايگزين مناسب می گشتم که بار مثبت داشته باشه تا اينکه...

رئيسم « خدا قوت » رو پيشنهاد داد که اکثر قديمی ها هنوز هم از اين جمله استفاده می کنند و عجيبه که پدربزرگها و مادربزرگهای ما متوجه بار مثبت جملات بودند و خودمون با اين همه پيشرفت اين نکات ظريف و ساده اما مهم رو فراموش کرديم!!!

پس پيشنهاد ميکنم هر کس که با من موافقه از اين به بعد بجای « خسته نباشيد » بگه « خدا قوت» و با گفتن اين جمله زيبا از خدای رحمان برای ديگران قوت طلب کنيم و انرژی مثبت رو با اين جمله انتقال بديم.

بياييد با کمک هم خستگی رو از ذهن همه هموطنای عزيزمون پاک کنيم و بجاش به اونها شادابی و نشاط هديه کنيم.از همه کسانيکه در راستای بازگشت و ترويج اين فرهنگ زبيا و اصيل گام بر ميدارند صميمانه متشکرم.

اولين قدم اصلاح خودمونه ...

به اميد موفقيت همگی شما در پناه خداوند متعال  « خدا قوت»

 

 

معادل انگليسی : MORE  POWER TO YOU