و باز هم عشق...<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

دوباره می خوام براتون از عشق بگم.البته سعی می کنم که پشت سرهم راجع به یک موضوع ننویسم.اما فعلا هوای من عاشقانه است!07.gifنمی دونم شما عشق رو چطور می شناسین،اما باور کنید که تنها عشق معجزه می کنه و پرواز تا بی نهایت تنها با بالهای عشق امکان پذیره.این روزا به همه چی میگن عشق! اما از عشق حقیقی اصلا بطور کامل نمی شه گفت یه جور درک عمیقه که اصلش نه به زبون میاد نه میشه نوشتش.وقتی عشق رو شناختم – البته هنوز اول راهم – فکر می کردم که این شناخت فقط مخصوص منه و هیچکس به این زیبایی عشق رو نمی شناسه – اون زمان عادت به مطالعه نداشتم ، کتاب خوندن و مطالعه یکی از هدایای بی شمار عشق به زندگی منه – اما امروز آدمای زیادی رو میشناسم که در زمانها و مکانهای مختلف به درک این حس زیبا رسیده اند و خیلی بهتر و کاملتر از من.اسامی که در اینجا به عنوان شاعر یا نویسنده قید می کنم همگی برداشت صحیحی از معجزه ای بنام عشق داشتند.اگر عشق برای اومدن ما رو خبر می کرد اولین کارمون واسه پذیرایی از اون شناخت خودمون بعد شناخت خدامون و بطور کلی لایق عشق شدن بود،اما،حالا که عشق بی خبر به صحرای وجودمون سر میزنه برای اینکه آبادمون کنه باید لایقش بشیم.بارها و بارها توی کتابهایی که نویسنده هاشون خدا رو می شناختن – با هر مکتب و مذهبی – خوندم که تنها ضامن هر عشقی خداست.پس باید که همیشه رضای خدا رو در نظر داشته باشیم. دکتر ژوزف مورفی در کتاب « عشق نیروی برتر» ضرب المثل معروفی رو نقل می کنه که براتون می نویسم:

* آنچه را که خدا بهم پیوند داده ، هیچ بنده خدایی جدا نتواند کرد.

لیستی از آثار دکتر ژوزف مورفی – ترجمه هوشیار رزم آرا – انتشارات سپنج

که خوندن اونها رو بهتون توصیه می کنم:

قدرت فکر

تقویت و تمرکز فکر

غیر ممکن،ممکن است

نیروی تفکر مثبت

کاربرد هوش و فکر

روح و آرامش درون

در مکتب عشق

نیروی تخیل مثبت

راهنمای سرنوشت

عشق نیروی برتر

رمز توانگری و قدرت

هفت معجزه عشق

به کجا می روی آسمان در خود توست؟

البته من هم همه اینا رو هنوز نخوندم،بیایید با هم یاد بگیریم اگه شما هم کتاب مفیدی رو خوندید به من معرفی کنید.البته شاید بهتر بود که من اول اندرو متیوس نویسنده کتاب زیبای «راز شاد زیستن» و دکتر جان گری نوسینده کتاب معروف «مردان مریخی ، زنان ونوسی » رو معرفی می کردم ،چون خودم رو به این دو بیشتر از همه مدیون می دونم . خوندن این دو کتاب در بهترین زمان ممکن که خیلی هم اتفاقی بود ، من رو در مسیر صحیح زندگی قرار داد.من عقیده دارم که درست در زمانی که نیاز به فراگرفتن چیزی داریم امکان آموختن برامون فراهم میشه ، و اینها همگی علامتند که ما رو در مسیر درست زندگی قرار بدهند و یا در راه رسیدن به «حدیث خویش»- اگر کتاب کیمیاگر را خوانده باشید منظورم را از علامت و حدیث خویش درک می کنید- من معمولا خیلی اتفاقی اما در بهترین زمان کتابها را مطالعه می کنم یا از طریق گشتن در غرفه های کتاب کتاب فروشی ها اتفاقی کتابی را انتخاب می کنم یا یکی از دوستانم باز هم اتفاقی کتابی رو می آره که بخونم و جالب اینکه من درست در همون لحظه باید همون مطالب کتاب رو یاد بگیرم و عمل کنم. البته از دوستانم هم متشکرم.و بیشتر از همه از خدا که در هر زمانی اون چیزی رو به من داد که نیاز داشتم.اگه چیزی رو ندارید بدونید که یا واقعا نیازی به اون ندارید یا اینکه زمان مناسبش نرسیده. صبر و شکر رو همیشه بخاطر داشته باشید.شب زیبایی داشته باشید و یادتون بمونه که زمانی رو به رویاهاتون اختصاص بدین.

*به هر چیزی که فکر کنی به طرف آن کشیده می شوی.

اندرو متیوس(راز شاد زیستن)

 

/ 4 نظر / 11 بازدید
shirin

دوست عزيزم سلام.خيلی خوشحالم که ميبينم هنوز هم کسانی هستند که به زندگی ديگران هم اهميت ميدهند.اينکه توی همين چند خط کوتاه وبلاگت سعی ميکنی ديگران رو به خدا نزديکتر کنی خيلی کار بزرگ و با ارزشيه.خوشحال ميشم سری هم به من بزنی.شاد باشی

قاصدک

الهی من قربونت برم با اين دلت :) .... خيلی دلم برات تنگ شده بچه جــــــــــــــون ... چی کارا ميکنی ؟ ببينم امسالم سر کار ميری هم کلاسی ؟ ما که کارمند شديم دفت :)):)):))

elham

azizam khaily ghashang bud.edame bede..khaily khoshhalam ke dusty mesle to daram.behet vaghan eftekhar mikonam

naghmeh

سلام دوست بسيار خوبم مطالبت خيلی خوب است باز هم به همين کارت ادامه بده خسته نباشی