سلام<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

راستشو بخواین این مدت که ننوشتم برای این نبود که وقت نداشتم یا مطالبم آماده نبود اما چون تابستون خسته کننده ای رو پشت سر گذاشته بودم احساس می کردم هرچی که می نویسم انرژی مثبتی همراهش نیست.مهم نوشتن این مطالب و خوندن اون نیست مهم اون انرژی مثبتیه که نویسنده به هنگام نوشتن در کلمات میذاره و خواننده هم وقتی می خونه اون رو جذب می کنه،اینه که احساس می کنیم کلماتی جادویی رو خوندیم با تاثیراتی شگرف!

خب حالا بعد از یه استراحت کوتاه پر از انرژی بازم براتون می نویسم از عشق و با عشق.

قبل از هر چیز می خوام از ماه مهر بگم.از اول مهر که گذشت.اول مهر برای همه پر از خاطره است اما برای من همیشه با انتظاری شیرین همراه بوده.

انتظار دیدار.دو سال دیگه به تاریخ قرار من و دوستانم که سال75 گذاشتیم مونده.چقدر شیرین و لذت بخشه دیدن دوستان 10 سال پیش.گرچه الان کمابیش از هم خبر داریم اما همه بی صبرانه منتظر رسیدن اول مهر سال 85 و ساعت 10 صبحیم.

و امسال مهر ماه شاید اخرین ماه مهر دوران تحصیل من باشه.نیمکت مدرسه یا صندلی های چوبی دانشگاه خیلی فرق نمی کنه هر دو مقدس و عزیزند و پر از خاطرات زندگی! سه ساله که مهر ماه برای من همراه با شوق و نوعی ترس شیرینه و انتظاری شیرین تر.امسال با همه اون سه سال گذشته فرق می کنه.مهر امسال من هنوز سرشار از انتظاره و شوق اما زیباتر از گذشته و با نگاهی پرامید.شاید اولین مهر ماه من باشه.من تازه،من نو، من شکفته از عشق، من آگاه.امسال برای من نو ترین سال نوی عمرم رقم خورد در بهار من تازه شدم شکفتم و این منی شدم که نوشته هامو می خونید. سرشار از امید اعتماد به نفس و ایمان و عشق.خدا رو شکر می کنم بخاطر همه روزهای خوب و پرباری که در این سال داشتم.خدا رو شکر می کنم که امروز در آخرین ماه مهر دوران تحصیلم حسرت هیچکدوم از مهر های گذشته رو نمی خورم.خدا رو شکر می کنم بخاطر همه آنچه به من داد و همه آنچه صلاحم نبود و نداد و

خدا رو شکر کنید.

حالا وقتشه که به قولم عمل کنم.

 

فصل دوم کتاب آخرین راز شاد زیستن:پیرو قلب خود باشید.-اندرو متیوس-

 

* در جهان هستی تبعیض وجود ندارد.

*موفقیت و سعادت شما به مجموعه ای از اصول و قوانین طبیعی و چگونگی بهره گیری از آنها بستگی دارد.

*قانون کاشت و برداشت:"برای آنکه محصولی برداریم باید اول دانه ای کاشته باشیم"

ثمر = شکیبایی + تلاش

اما در زندگی ما آدمها این اصل غالبا گم می شود.ما می گوییم اگر امروز لوبیا بکارم فردا چه چیزی بدست می آورم؟ و پاسخ این است:"دانه خیس لوبیا" قانون کاشت و برداشت می گوید:"امروز بکار،مدتی تامل کن،آنگاه بردار"

درس دیگری که از یک باغچه می گیریم این است:"وقتی یک دو جین دانه لوبیا می کاریم ،یک دو جین درخت لوبیا بدست نمی آوریم."بعضی را باد میبرد بعضی دیگر را پرندگان می خورند برخی می سوزند و سرانجام ممکن است تنها دو درخت لوبیا بدست آوریم.شاید بگویید :"این عادلانه نیست!"اما زندگی همین است.این چیزی نیست که بتوان با آن جنگید،بهتر است این واقعیت را بپذیرید.

 

*علت و معلول:

اگر زندگی شما راکد و بی روح است باید ببیند که با آن چه کرده اید؟زندگی شما یک سیستم انرژی است.اگر هیچ اتفاق خوبی در زندگی تان روی نمی دهد،مقصر شما هستید.قانون علت و معلول برای همه بطور یکسان عمل می کند.

ما در زندگی آن چیزی را بدست می آوریم که طلب کرده ایم.

*هرچه شما بهتر می شوید بازی هم بزرگتر می شود.

زندگی یک پیشرفت تدریجی است.سوالی که همیشه مطرح است این است:"با آن چیزی که در اختیار داری چه می کنی؟"و تا وقتی جواب این باشد که کار زیادی نمی کنم،امیدی به بهبودی نمی رود.

خلاصه کلام:"جهان به تلاش پاداش می دهد نه به بهانه."

*از هر جا که می توانید آغاز کنید.برای هر کاری که در پیش روی شما قرار می گیرد حداکثر توان خود را بکار بگیرید و مطمئن باشید فرصتها و موقعیت ها،شما را پیدا خواهند کرد.هر پله آغازی است برای رسیدن به پله دیگر.

ادامه دارد...03.gif

 

/ 9 نظر / 8 بازدید
solmaz

همیشه مطالبت مفید و تاثیر گذاره // موفق باشی.

شکوفه

سلام سلام.ميبينم که وبلاگتون حسابي را افتاده. موفق باشين:)حالا کدوماتون مينويسين؟هر سه تاتون؟!!

فرزاد

سلام. ممنون که لينکم کردی. ميخواستم ازت معذرت بخوام به خاطر اين که حوصله نکردم همه ی پستتون رو بخونم. من يه کم کم حوصله تشريف دارم اين پست های مفصل رو تا نصفه که بخونم ديگه حوصله ام تموم ميشه. ولی معلوم بود از دانشگاه قبول شدی. کدوم؟ ضمنا در مورد دانه ی خيس لوبيا به ياد لوبياهای سحرآميز جک افتادم!

elham

dastet dard nakone azizam.man ke khaily lezat mibaram.

فرزاد

سلام سلام سلام . من هم که خيلی از محيط دانشگاهی خوشم ميومد برگشتم دانشگاه. ولی نه به صورت دانشجو٬‌بلکه يکی از کارکنان دانشگاه که بعضی وقتا اگه بتونه قاچاقی دوتا کلاس هم ميره مثلا درس بده. به همين خوشم!

پری کوچک غمگین

سلام دوست من ...فقط یک نکته فکر میکنم اون بهشته نه دنیا! اون ورا نمیای؟!

yaasee

وقتی بالهای نقره ای عشق شور پرواز رو تو قلبمون زنده میکنن چه خوبه که خودمون رو بهش بسپریم تا از زمین بلندمون کنه .از اون بالا حتی زمین رو هم میشه عاشقانه پرستید.سرشار از عشق باشی.

فرزاد

عيد مبارک. بوس بوس بوس به خاطر عيد

shalap_sholop

salam khobin man web loge shoma ro khondaam az gabl yeki az dostan moarefi karde bodaan matalebe besiyar zibaa va poor mohtava khoda tanha chizi ye ke mishe behesh khodemon ro bebandimm amma man chom ye khorde chizzz hastaam nemitonam bara shoma nazar benivisaam onam ba farsi . alan ke finglish nevesh tam khejalat mikeshaam chon hame farsi neveshtaan age mosh keli nadare mikhastaam Id shoam ro dashte bashaam ta baraton off bezaraam on tori ham behtare ham man rahat taraam omidvaram hama mon az dolate eshge khoda bah re var beshimmm movafag bashin -- shalap_sholop